Logo

Social fb
Social twi
Social youtube
Social insta

 

Logo.png
Social fb
Social twi
Social youtube
Social insta

 

Розбір метафор дощової погоди

014 01

Використовували проблемний метод навчання, щоб діти самі дійшли висновку щодо походження слів.

Дощова погода - це хороший привід на уроці #пишу поцікавитися походженням слів, які українці використовують для називання дощу та розібрати письменницькі метафори для такої погоди.

А ще це привід подякувати спільноті колег-філологів за цікаві ідеї, які надихають на цілу серію занять із лексики. Зокрема пані Ніна Голуб, яка й розмістила пост із дощовими метафорами.

На занятті розібрали походження слів "злива", "хлющ", "мжичка", "мряка". Використовували при цьому проблемний метод навчання, щоб діти самі дійшли висновку щодо походження слів, підбираючи подібні, а не отримували готову інформацію. Так, були й цікаві варіанти. Наприклад, слово "мжичка" пов'язали зі звуком "вжик", який видає пульвелізатор, а "мряку" з "морем" і "моряком", бо вологе повітря схоже на морське.

На уроці поцікавилися й спорідненими словами, наприклад, жук-хлющник, а зі старшою групою навіть склали цілу схему слів, які походять від слова "морок". Заразом розібрали й фразеологізми, метафори, придумали порівняння та спробували розповісти про дощ від імені різних предметів - парасольки, грибочка чи автомобіля.

Найкраща оцінка заняття - це здивовані очі учнів, які щасливі дізнаватися про щось нове, радість від того, що вгадали правильний варіант походження слова, а ще фраза: "Зачекайте, я собі запишу в блокнот, щоб потім використати для оповідання".

Учителі АнтиШколи комунікації "Цукор" переконані, що якісне навчання - це залучення колективного розуму вчителів, це методична взаємодопомога й підтримка. Як би це пафосно не звучало, але в наших руках майбутнє тих дітей, які вчаться в нас сьогодні. І їхнє ставлення до мови багато в чому залежить від нас, учителів. Саме тому ми завжди ділимося на своїй сторінці й у групах напрацюваннями та методичними "родзинками" уроків #говорю_пишу_думаю, а також постами-картками рубрики #рівень_цУКРу_в_нормі. І щиро вдячні кожному, хто цінує нашу працю, підтримує вподобайками та переймає досвід!